Ásána ve stoje, předklonová
Do rovného předklonu je možné přejít z hlubokého předklonu, nebo z Tadásany, nebo z Adho Mukha Svanasany. Tadásana, nádech, vytáhnout páteř vzhůru a překlápět rovná záda v kyčlích. Je možno se předklánět pouze tak daleko, dokud jsou rovná záda. Podle toho, kam se tělo předkloní, tak položíme dlaně. Pokud jsou záda stále rovná a je možné položit dlaně vedle chodidel, tak položte dlaně v jedné rovině s chodidly. Dlaně se odtlačují od země. Nebo, pokud se dotknete prsty země, opět v jedné rovině s chodidly, tak se odtlačují prsty od země. Další varianta je, že se položí dlaně na stehna a odtlačují se od stehen. Je nutné dodržet stále rovná záda. Kolen jsou zafixovaná a nebo lehce kolena ohneme, aby nedošlo ke zranění kolen. Hlava je v prodloužení zad. Pohled je podle toho, kam je možné se předklonit. Pokud jsou dlaně na zemi, pohled před prsty na nohou.
Zadek je v hlubokém předklonu co nejvíce vepředu, je pocit, že váha je na prstech u nohou a ještě kousek a dojde k přepadu těla dopředu.
Zapojeny oba zámky Mulla bandha a Udyiana bandha (zapojení pánevního dna a spodního břicha).
Ramena jsou daleko od uší.
Plusy: Tato pozice je, stejně jako i ostatní pozice, kdy je hlava směrem dolů, omlazující, regenerační. Dochází k prokrvení mozku, odstranění únavy a ke zklidnění. Protažení zad a celé zadní strany těla. V této pozici se také masírují břišní orgány a stimuluje se trávení., pohlavní orgány, játra a ledviny. Posílení dolních končetin.
Mínusy: Pokud jsou problémy v oblasti hlavy, není vhodně provádět tuto pozici. Jestliže je vysoký krevní tlak, je možné pozici provést, ale není možné v ní setrvávat. To znamená, že je možné pomaličku se předklánět a zase jít pomaličku zpět do Tadásany například. Předklony nejsou vhodné pro těhotné. Pokud jsou zkráceny svaly na zadní straně těla, pak je pozice obtížněji proveditelná. Mínus je také výhřez meziobratlových plotének.
Ilustrace s laskavým svolením poskytl pan Ondřej Raif